Recent, în cadrul seminarului cu denumirea „Parteneriatul Estic – viziuni asupra viitorului”, organizat de Ambasada Republicii Polone la Haga şi Reprezentanţa Comisiei Europene în Regatul Ţărilor de Jos, a fost inaugurată o expoziţie de picturi. Participanţi la expoziţie sunt ţările membre ale Parteneriatului Estic. Republica Moldova este reprezentată de membru al Uniunii Artiştilor Plastici, Nicoleta Stati, care şi-a expus tabloul „Figură în costum naţional”. Expunerea lucrărilorse va încheia pe data de 13 octombrie.
Publică un comentariu nou