O NOUĂ RUNDĂ DE NEGOCIERI A ACORDULUI DE ASOCIERE ÎNTRE REPUBLICA MOLDOVA ŞI UNIUNEA EUROPEANĂ

19.10.2011

Astăzi va avea loc runda a 8-a de negocieri a Acordului de asociere între Republica Moldova şi Uniunea Europeană. Delegaţia moldovenească va fi condusă de Natalia Gherman, negociator-şef, iar cea a Uniunii Europene - de Directorul executiv pentru Europa şi Asia Centrală al Serviciului European pentru Acţiune Externă, Miroslav Laicak. Părţile vor continua discuţiile pe marginea textului Acordului de Asociere şi anume a capitolelor ce vizează prevederile instituţionale şi generale, cooperarea economică şi sectorială, justiţie, dialog politic şi reforme. Runda precedentă de negocieri a avut loc la 5 iulie, la Bruxelles.

 

Sursa: mfa.gov.md

Publică un comentariu nou

CAPTCHA
Vă rugăm să răspundeţi la întrebare pentru a evita SPAM-ul
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.