REUNIUNEA CONSILIULUI MINIŞTRILOR DE INTERNE DIN STATELE MEMBRE CSI

13.10.2011

În perioada 13-15 octombrie, în oraşul Erevan, Armenia, se va desfăşura reuniunea Consiliului miniştrilor de Interne ai statelor member CSI. Republica Moldova va fi prezentată de către Alexei Roibu, Ministrul Afacerilor Interne.

 

Agenda de lucru cuprinde următoarele subiecte: cooperare între Ministerele de Interne din statele membre ale comunităţii, concepţia de cooperare dintre statele membre CSI în domeniul combaterii infracţiunilor precum: arme de foc şi muniţii, substanţe narcotice, infracţiuni înfăptuite cu implicarea în utilizare a tehnologiilor informaţionale şi cooperare poliţienească

 

Sursa: Viza.md
 

Publică un comentariu nou

CAPTCHA
Vă rugăm să răspundeţi la întrebare pentru a evita SPAM-ul
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.