Pe data de 9 octombrie a anului curent, în ziua Hramului or. Tbilisi, primarii oraşelor Chişinău şi Tbilisi, au semnat Acordul de înfrăţire. Cu acest scop, Dorin Chirtoacă, a condus o delegaţie la Georgia, în perioada 8-10 octombrie. Pe parcursul vizitei, de asemenea au fost discutate posibilele cooperări ale celor două administraţii.
Primarii îşi propun conceperea şi implementarea unor proiecte europene, convorbirile pe marginea acestora vor începe deja săptămîna curentă la Chişinău, în cadrul vizitei delegaţiei din Tbilisi.
Publică un comentariu nou