ÎNFRĂŢIREA CAPITALEI MOLDOVENEŞTI CU TBILISI

11.10.2011

Pe data de 9 octombrie a anului curent, în ziua Hramului or. Tbilisi, primarii oraşelor Chişinău şi Tbilisi, au semnat Acordul de înfrăţire. Cu acest scop, Dorin Chirtoacă, a condus o delegaţie la Georgia, în perioada 8-10 octombrie. Pe parcursul vizitei, de asemenea au fost discutate posibilele cooperări ale celor două administraţii.


Primarii îşi propun conceperea şi implementarea unor proiecte europene, convorbirile pe marginea acestora vor începe deja săptămîna curentă la Chişinău, în cadrul vizitei delegaţiei din Tbilisi.
 

Publică un comentariu nou

CAPTCHA
Vă rugăm să răspundeţi la întrebare pentru a evita SPAM-ul
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.